BİLSAR

1947'de kurulan Bilsar, tekstil sektöründe 70 yıldan fazla tecrübesiyle, bugün moda dünyasının dinamik, öncü ve yenilikçi isimlerinden biri olmayı başarmıştır.

Türkiye'nin en önde gelen üretici ve ihracatçılarından olan Bilsar'ın yıllık gömlek üretimi 2,5 milyon adedin üzerindedir. Bu üretimin %90'ını Avrupa, ABD ve Japonya'daki saygın markalar için butik ve seri gömlek üretimine ayıran Bilsar, 1992'de Çorum'da 40.000 m2 ye konuşlanmış fabrikasının devreye girişiyle, kısa sürede gömlek sektörünün öncüleri arasında yerini almıştır.
Bilsar, gömlek üretiminin yanında Bil's, Bil’s Studio gibi kendi yarattığı markalarla, Fred Perry, Dr Martens gibi dünyanın saygın, ikonlaşmış, kalitede öncü markalarının da Türkiye'de marka yönetimini yapmaktadır. Çağdaş perakendecilik anlayışıyla yönettiği markaların dağıtımını ise açtığı flagship mağazalardan, lüks mağaza zincirlerine kadar çok geniş bir dağıtım ağında yapmaktadır. Bilsar Türkiye'nin ilk life-style mağaza konsepti olan Bilstore'u da açarak alışveriş anlayışına yeni bir boyut getirmeyi başarmıştır.
Bilsar merkez binası Beyoğlu'nun Tünel bölgesinde yer almaktadır. Bilsar Binası Art Nouveau tarzında bir bina olup, Ağa Han ödüllü mimar Han Tümertekin tarafından renove edilmiştir.

Bilsar, moda ve tasarımın yanı sıra Türkiye'de çağdaş sanat ve tiyatronun önemli bir destekçisi olarak, sanatçılara video işlerini sergilemek için yeni bir alan yaratmak ve sanatseverleri bir araya getirmek amacıyla, ofis binasının garajını kâr amacı gütmeyen ve video sanatına odaklanan bir sanat mekânına dönüştürmüştür. Dot Tiyatro grubu gibi sanatsal organizasyon ve inisiyatiflerin ana sponsorluğunu yapmaktadır.