BİL'S STUDIO

With roots tracing back to 1947, the Bilsar name is synonymous with a rich heritage of high quality shirt manufacturing. BiL’S STUDIO is a product of that heritage. It is a creative collective dedicated to doing one thing, and doing one thing well; making the nest shirts possible. We are committed to delivering the highest quality products that uphold our dedication to craftsmanship and design. The BiL’S STUDIO collection is divided into several capsules, each of which tells a di-erent story, but all of which remain true to the studio aesthetic. Using the ­nest fabrics from around the world (Yarn dyed shirtings from Italy, authentic indigo dyed fabrics from Japan), combined with the latest garment dying and washing techniques, thecollection aims to make products that are ageless and timeless. At BiL’S STUDIO, we see value in the long lineage of inherited knowledge that is passed down through generations of workers. Our shirts are made by skilled artisans who bring all their history and experience to each individual garment we make. We ­rmly believe that quality and design will always be the hallmarks of true style.

BİL'S

2000’lere girerken beyaz gömlek markası Bil’s yaratıldı. Danışman/Tasarımcı Bülent Erkmen ve Bilsar tarafından ”Beyaz gömlek kültürü” çerçevesinde oluşturulan Bil’s, dünyanın ilk beyaz gömlek markası olarak önemli bir başarı yakaladı. Parçaların değil, bütünün fark edileceği bir tasarım anlayışını özümseyen Bil's için her sezon belirlenen tema çerçevesinde, seçilen moda tasarımcıları, sanatçılar, endüstriyel tasarımcılar veya mimarlar hayallerindeki Bil's gömleği tasarlıyor.

BİLSTORE

Türkiye'nin ilk life-style alışveriş mağazası olan Bilstore giyimden, aksesuara, kitaptan CD’ye, tasarım bisikletlerden ayakkabı ve çantaya kadar özel markaların seçilmiş ürünlerini müşterilerine sunmaktadır.

FRED PERRY

Dünyaca ünlü İngiliz tenisçi tarafından kurulmuş, sporcunun kendi adını verdiği Fred Perry markası Türkiye pazarına ilk olarak 2007 yılında Bilsar ile girmiştir. Fred Perry'nin ünlü defne logosu dünyanın en uzun soluklu, zamana meydan okuyan amblemlerinden biridir ve orijinallik, gelenek, bütünlükle bağdaştırılır. Fred Perry Türkiye'de kısa sürede gösterdiği başarı sayesinde Bilsar ile 'En İyi Çıkış Yapan Ülke Ödülü'nü kazanmıştır. Sokak stilini, sportif şıklık ile birleştiren Fred Perry; orijinallik, tarih ve stil barındıran bir markadır.

DR. MARTENS

Son yüzyıl içerisinde İngiltere’nin en “ikonik” markalarından biri haline gelen Dr. Martens Türkiye pazarına adımını 2016 yılında Bilsar ile atmıştır. 1960 senesinde üretilmeye başlanan Dr. Martens, üretim bandından aslında işçi sınıfı için geliştirilmiş fonksiyonel amaçlı bir ayakkabı olarak çıkmıştır. Seneler içerisinde düzeni bozan birçok farklı birey, müzisyen, alt-kültür ve topluluk tarafından sahiplenilen Dr. Martens, bireysel ifadenin en büyük sembolü haline gelmiş ve genç kültürün stilini şekillendiren en büyük parçalardan biri halini almıştır.
Bilsar 2018